شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر طرح رشد و ارتقاء در کارائی کارکنان شرکت آب و فاضلاب

قسمتی از متن پایان نامه :

  • آموزش از طریق بهره گیری از سمپوزیوم Symposium Method

سمپوزیوم عبارت می باشد از مجلس مذاکره تفاهم آمیز و دوستانه که عقاید و نظرات آزادانه در موارد بخصوصی که قبلاً معین می گردد ، مبادله میشود . معمولاً افرادی که برای اظهار نظر در آن موارد بخصوص به سمپوزیوم دعوت می شوند ، افرادی خواهند بود که در آن زمینه نظریه پرداز باشند . البته این دلیل آن نخواهد بود که افراد دیگر برای بهره گیری ، اظهار نظر احتمالی و یا طرح سؤالات ، در سمپوزیوم شرکت ننمایند .

سمپوزیوم معمولاً با نشر قبلی ، تبادل نظر در زمان انجام آن و نشر نشریات بعدی همراه می باشد .

  • بازدیدهای علمی : Field Trip

یکی دیگر از روشهای آموزشی ، روش گردشهای علمی می باشد . گردش علمی عبارت می باشد از نظاره و تجربه اندوزی مستقیم از موضوع یا موضوعات مورد آموزش . این اقدام با انتقال کارآموزان به بیرون از کلاس و به محلها و یا مناطقی که کارآموز مستقیماً با موضوع آموزشی و یا وسایل و جریان کار در تماس باشد ، انجام میگیرد . با اینکه بازدید علمی ، از روشهای بسیار موثر آموزشی می باشد ، اما غالباً توجه شایانی به آن نمی گردد .

اگر گردش علمی متناسب با موضوع آموزش بوده و خوب برنامه ریزی شده باشد از نظر آموزشی ، بهره دهی خوبی خواهد داشت وگرنه تنها وسیله صرف پول و انرژی خواهد بود .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

هدف پژوهش :

تحولات جهانی و حرکت شتابدار بشریت در تکنولوژی ، هر روز روابط بین المللی را پیچیده تر نموده و اداره جوامع بشری و کشورها را با معضلات بسیار مواجه میسازد. کمبود منابع قابل دسترسی و رقابت های بین المللی برای تصاحب آن ، شرایط غامضی را بر سر راه بشریت به وجودآورده می باشد ، در این بین نیروی انسانی توانا هم به عنوان سرمایه اصلی در هر مجموعه و هم بعنوان بکارگیرنده دیگر منابع و امکانات جایگاهی خاص بخود اختصاص داده می باشد. تحولات سریع در عرصه تکنولوژی ، بعد جدیدی از نیاز به نیروی انسانی متخصص و ماهر و توانا را به وجودآورده می باشد، بطوریکه حتی در سطح کشورهای پیشرفته صنعتی روی منابع انسانی مورد نیاز و مکانیزمهای تربیتی آنها عنایت خاصی مبذول گشته  و توجهات قابل ملاحظه ای روی آن متمرکز شده می باشد.

یکی از راههای آموزش نیروی انسانی بهره گیری از امکانات بالقوه موجود در سازمانها جهت تأمین و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آنها میباشد. با در نظر داشتن اجرای دوره های طرح رشد و ارتقاء از سال73 در شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه هدف از این پژوهش به تبیین ذیل میباشد:

  • مطالعه پیشرفت افراد شرکت کننده در دوره
  • جلوگیری از تکرار انحرافات، رفع نقایص و راه حلهای مناسب
  • مطالعه اندازه سودمندی روشهای آموزش و رفع اشکالات آن
  • کسب اطلاعات جهت اخذ تصمیمات بهتر بعدی در اصلاح و توسعه طرح رشد و ارتقاء

با در نظر داشتن اینکه دوره های طرح رشد و ارتقاء از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند لزوم ارزشیابی دوره های آموزشی فوق در جهت آگاهی یافتن از تأثیر شرکت کنندگان در این دوره ها تأثیر بسیار مؤثر در اجرای بهتر دوره های فوق و عدم انحرافات و تکرار اشتباهات احتمالی خواهد داشت.